Usługi
Dla fachowców Dla biznesu Zleć pracę na PortalPRO Pomoc O nas
Moje konto Jak działa PortalPRO?

Odświeżanie i remont mieszkania – jak się na nie przygotować? (część 1)

2022-06-28

Odświeżanie mieszkania nie takie straszne… Jak je malują! Jeśli stworzysz plan i właściwie przygotujesz się do zmian, istnieje szansa, że przeżyjesz tę małą rewolucję całkiem spokojnie, a potem pozostanie już tylko czysta radość z nowej, zmienionej przestrzeni. Zatem: od czego zacząć? Przeczytaj nasz poradnik i wprowadź go w życie krok po kroku.

Zaplanuj to, co chcesz zrobić

Oczywiste? Nie dla wszystkich! Dobry projekt, ewentualnie plan, to podstawa. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego chaosu. Omów zmiany z najbliższymi, aby zminimalizować ryzyko późniejszych nieporozumień. Następnie, poproś fachowca o zaplanowanie przestrzeni, a jeśli nie dysponujesz budżetem, aby go zatrudnić – przeglądaj katalogi, magazyny wnętrzarskie, myszkuj w internecie, zbieraj zdjęcia i inspiracje, notuj materiały, które Ci się podobają i miałyby znaleźć się docelowo w aranżowanej przestrzeni. Zobaczysz, jak bardzo Ci się przydadzą – przede wszystkim w kontakcie z wykonawcami.

Przedstaw swoje oczekiwania

Pamiętaj, że im bardziej klarownie przedstawisz im swoją wizję (musisz mieć ją jasno sprecyzowaną), tym lepiej dla Ciebie i dla końcowego efektu. Zapytaj także, co będzie potrzebne ekipie i powinno zostać przygotowane z Twojej strony.

Ustal plan zmian

W jaki sposób przygotować mieszkanie do odświeżenia? W tej sytuacji najlepiej poradzić się fachowców – łatwiej będzie Ci wszystko zaplanować. Jeśli wiesz już, jakie zmiany chcesz wdrożyć, porozmawiaj z ekipą na temat kolejności wynoszenia mebli, zdzierania płytek, etc. Może będziesz potrzebować pomocy z zewnątrz (np. rodziny czy przyjaciół)? Nie zapomnij o tym, aby wymierzyć drzwi wejściowe, do windy, klatki, śmietnika  i upewnić się, że wynoszone rzeczy zmieszczą się w nich – inaczej napotkasz problem, którego rozwiązanie zajmie Ci dodatkowy czas – lepiej rozwiązać takie sprawy wcześniej. Poinformuj sąsiadów i Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej o swoich planach – unikniesz niepotrzebnych pretensji.

Proste? Proste! A to dopiero początek… W kolejnym materiale dowiesz się, jak zaplanować budżet i na co przygotować się oraz zwracać uwagę podczas współpracy z fachowcami – zapraszamy!